Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura polska » Faktu, reportaże, publicystyka

Gra wstępna

Gra wstępna
Tomasz Jastrun
Wydawca: StoryBox
Język: polski
Rozmiar: 212 MB
Długość: 7 h 42 min
Typ: pełna wersja
Cena: 17,95
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Gra wstępna - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

"Gra Wstępna" to wybór 62 felietonów Tomasza Jastruna, które ukazywały się cyklicznie w "Notatniku erotycznym" na łamach pisma "Twój Styl". Jastrun, poeta, prozaik, felietonista (pisywał do paryskiej "Kultury", "Polityki", "Rzeczpospolitej", "Elle") oraz krytyk literacki, syn poety Mieczysława Jastruna i poetki Mieczysławy Buczkówny, autor takich pozycji jak "Bez usprawiedliwienia", "Promienie błędnego koła", "Na skrzyżowaniu Azji i Europy", "Biała łąka", "Czas pamięci i zapomnienia", "Węzeł Polski", "Obok siebie", "Miłość-niemiłość", "Powitania i pożegnania".

Słuchacze "Gry Wstępnej", którą w formacie audiobooka czyta Arkadiusz Bazak, zastaną charakterystyczny dla Jastruna styl, pełen paradoksów, ciętej ironii i refleksji nad przemijaniem.

"Erotyka to też sztuka… Przy pisaniu o erotyce ratuje mnie nie tyle wiedza i doświadczenie, ile forma. Jest ona też ważna, gdy uprawia się seks. Nie tylko forma w znaczeniu kondycji, ale kształtu i oprawy. Jak stworzyć taka atmosferę, by ten akt, by ten akt, który próbuje nas zbliżyć do zwierzęcego świata, przerodzić w magiczne misterium? Tu nawet delikatność może być brutalna, a brutalność delikatna. Wszystko jest w naszych rękach i ustach. Słowo potrafi dotykać czulej niż ręka, a dłoń powiedzieć więcej niż język". Fragment felietonu "Poezja podwiązek".

Tomasz Jastrun (ur. 15 września 1950 w Warszawie) — polski poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki i reporter. Absolwent polonistyki. Syn poetów Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny. W czasach PRL związany z opozycją demokratyczną, należał do „Solidarności”; w jego mieszkaniu znajdował się nawet punkt dystrybucji publikacji niezależnych. Brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina; po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się przez kilka miesięcy.

Pisał felietony dla paryskiej „Kultury”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka”, „Twojego Stylu”, „Zwierciadła” oraz „Wprost”.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Gra wstępna

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Gra wstępna

Inne audiobooki, których autorem jest Tomasz Jastrun:
Gorący Lód 17,95 zł
Życie Anny Walentynowicz 19,90 zł
Inne audiobooki, które czyta Arkadiusz Bazak:
Boso, ale w ostrogach 17,95 zł
Na marginesie życia 17,95 zł
Pięć lat kacetu 17,95 zł
Romans wszech czasów 11,99 zł