Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura polska » Klasyka

Małżeństwo niedoskonałe

Małżeństwo niedoskonałe
Krystyna Nepomucka
Wydawca: StoryBox
Język: polski
Rozmiar: 401 MB
Długość: 13 h
Typ: pełna wersja
Cena: 17,95
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Małżeństwo niedoskonałe - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

Niedoskonały – to najdelikatniejsze określenie związku, w jaki uwikłana jest bohaterka powieści. Ponure, spędzone w biedzie dzieciństwo wpoiło jej poczucie bycia kimś gorszym od rówieśników. Jedyną rozrywką dorastającej dziewczyny stają się wizyty ekscentrycznych ciotek, które najwyraźniej też nie najlepiej odnajdują się w szarej rzeczywistości, wśród niespełnionych marzeń i ciągłych rozczarowań. Nadzieje na lepsze jutro pojawiają się wraz z ukochanym mężczyzną. Ten jednak bynajmniej nie okazuje się księciem z bajki i mawia o sobie: jestem anormalny, to znaczy nieprzeciętny. Czy naiwna i delikatna dziewczyna ma jeszcze szansę na znalezienie prawdziwego szczęścia?

Krystyna Nepomucka jest autorką ponad 30 powieści, z których największy rozgłos przyniósł jej cykl powieściowy zapoczątkowany przez „Małżeństwo niedoskonałe”. Satyryczne spojrzenie na środowisko zdeklasowanej, zadufanej w sobie, skrycie tęskniącej za dawną świetnością inteligencji, na ludzi z marginesu społecznego, ich słabości i nałogi kreśli gorzką wizję niedoskonałego świata. Język powieści jest żywy i barwny, Nepomucka patrzy na rzeczywistość z humorem i dystansem, przez co od jej powieści niełatwo jest się oderwać.

Krystyna Nepomucka (1920) - pisarka, autorka ponad 30 powieści, m.in. „Wakacje z Penelopą”, „Sekret Tamaryszka”, „Kotka birmańska, „Moje życie z kosmitą”, „Serafina i kochankowie”. Studiowała m.in. medycynę, nauki prawno-administracyjne, plastykę, polonistykę. Pracowała w redakcji "Chłopska Droga".

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Małżeństwo niedoskonałe

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Małżeństwo niedoskonałe