Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura zagraniczna » Obyczajowe

Serce to samotny myśliwy

Serce to samotny myśliwy
Carson Mccullers
Wydawca: Albatros
Czyta: Maria Peszek
Język: polski
Rozmiar: 385 MB
Długość: 14 h 1 min
Typ: pełna wersja
Cena: 25,30
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Serce to samotny myśliwy - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

"Serce to samotny myśliwy", jedna z najważniejszych pozycji amerykańskiej prozy XX wieku, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Marii Peszek. Książka, którą napisała wówczas zaledwie dwudziestotrzyletnia autorka, stanowi niezwykle przenikliwe studium ludzkich emocji, refleksję nad odmiennością i samotnością.

W centrum wydarzeń znajduje się głuchoniemy, życzliwy wszystkim John Singer. Do niego właśnie przychodzą pozostali bohaterowie. Wiecznie pijany wizjoner Jake Blount. Biff Brannon, właściciel kafejki i filozof amator. Doktor Benedict Mady Copeland, dla którego osiągnięcie mitycznego życiowego celu, który pozostaje niesprecyzowany, staje się obsesją. Głuchoniemy mężczyzna jest słuchaczem idealnym - nie przerywa, nie ocenia. Odwiedzający go okazują się egoistami. Żaden nie potrafi dostrzec własnej tragedii Singera aż do chwili, w której jest już na to za późno.

Carson McCullers (ur. 19 lutego 1917, Columbus, Georgia, zm. 29 września 1967 Roku, Nyack, stan Nowy Jork) — amerykańska pisarka.

Urodziła się w dość bogatej rodzinie: jej ojciec był zegarmistrzem i jubilerem. W wieku siedemnastu lat przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie początkowo miała uczyć się w szkole muzycznej, ale gdzie finalnie zdecydowała się na kursy pisania i karierę literacką.

Z mężem (po którym ma nazwisko) stworzyła burzliwy związek, po paru latach przerwany z powodu obustronnych zdrad o charakterze homoseksualnym. Po kilku latach wzięli powtórny ślub, tym razem przerwany samobójstwem męża.

W swojej twórczości skupiała się na ukazaniu szeRoko pojętej izolacji „wyrzutków społeczeństwa”. Tak było też w jej najbardziej znanym utworze, „Serce to samotny myśliwy”. Jej bohaterami są głuchoniemy John Singer, wizjoner i alkoholik Jake Blount, czy Biff Brannon — właściciel kafejki, a przy okazji filozof amator.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Serce to samotny myśliwy

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Serce to samotny myśliwy

Inne audiobooki, które czyta Maria Peszek:
Japońska parasolka 36,50 zł
Jezioro marzeń 34,60 zł
Morderstwo jako dzieło sztuki 29,90 zł
Napisane na moim czole 32,59 zł
Nie opuszczaj mnie 25,01 zł
Opowieści afrykańskie 25,01 zł
Tysiąc wspaniałych słońc 33,00 zł
Wyznania Gejszy 33,60 zł