Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura zagraniczna » Biografie » Polityka

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów
Reinhold Vetter
Język: polski
Rozmiar: 562 MB
Długość: 20 h 27 min
Typ: pełna wersja
Cena: 34,90
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów (audiobook) to biografia napisana przez Vettera, która rzuca nowe światło na barwną postać ekscentrycznego polityka. A książek (tym bardziej audio) poświęconych całemu życiu Wałęsy jest niewiele.

Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Polak znany w każdym zakątku świata. Postać, która w kraju wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat?

Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Z dociekliwością dziennikarza, obiektywizmem naukowca i pasją popularyzatora przybliża sylwetkę człowieka legendy, przywódcy „Solidarności”, prezydenta elektryka, bohatera-antybohatera.

O autorze:

Reinhold Vetter (ur. 1946) – dziennikarz niemiecki. W 1978 roku nawiązał kontakt z Niezależnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi w Trójmieście, potem relacjonował powstanie „Solidarności” i jej działalność. W 1983 Roku współredagował obszerną dokumentację o „Solidarności”: „Solidarność”. Die polnische Gewerkschaft Solidarität in Dokumenten, Diskussionen und Beiträgen. Na początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w przedsięwzięciu „Solidarność z Solidarnością” w Kolonii, a także organizował pomoc dla podziemnej poligrafii.

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów