Zantes.pl

Bezpieczne płatności
Dowiedz się więcej »

Jesteś w: Literatura polska » Faktu, reportaże, publicystyka

Nocni wędrowcy

Nocni wędrowcy
Wojciech Jagielski
Język: polski
Rozmiar: 325 MB
Długość: 11 h 49 min
Typ: pełna wersja
Cena: 34,90
(zawiera VAT)
Format: MP3
Dostawa: pobranie pliku
Czas realizacji: od 3 minut do 3 dni
(w zależności od formy płatności). Szczegóły »

Tylko w Zantes.pl
Nocni wędrowcy - audiobook
możesz otrzymać już 3 minuty po opłaceniu zamówienia!

Uganda. W ośrodku w Gulu trwa zabawa. Kilku-, kilkunastoletnie dzieci biegają po placu z drewnianymi maczetami i karabinami: partyzanci napadają na wioskę, na ratunek przychodzą żołnierze. Zwyczajna dziecięca gra. Ale podopieczni ośrodka nie odgrywają scen z filmów czy książek, lecz z własnego życia. Z rodzinnych wiosek porwała ich Boża Armia Oporu i przemieniła w zabójców. Dowódcy kazali zabijać mieszkańców własnej wsi, nawet rodziców i rodzeństwo. Boża Armia to partyzantka pod przywództwem proRoka Josepha Kony’ego, który jak sam twierdzi, został opętany przez duchy. Ośrodek w Gulu pomaga wrócić do normalnego świata tym, którym udało się uciec.

Wierzenia Afrykańczyków zapełniają świat duchami i znakami, których człowiek Zachodu nigdy do końca nie zrozumie. Jak powiedział Jackson, przewodnik Jagielskiego: „Nazywacie po swojemu to, co u nas zastajecie, i jesteście przekonani, że mając wszystko ponazywane, będziecie też wszystko rozumieć. Ale my mamy własne nazwy i patrzymy po swojemu”.

Wojciech Jagielski (ur. 1960) – dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie. Opublikował "Dobre miejsce do umierania" o Kaukazie (1994; wydanie uzupełnione W.A.B. 2005), "Wieże z kamienia" o Czeczenii (W.A.B. 2004, wydanie rozszerzone 2008), a ostatnio ukazała się książka o Ugandzie – "Nocni wędrowcy" (W.A.B. 2009).

Kategorie tego audiobooka:

Fragment audiobooka
Nocni wędrowcy

Możesz odsłuchać fragment audiobooka bezpośrednio na naszej stronie:

Potrzebny jest Flash, aby odtworzyć fragment audiobooka na stronie

... lub pobrać go na swój dysk:

Pobierz

Komentarze klientów do audiobooka:
Nocni wędrowcy